Vodafone Nápad roku 2014 vyhrál projekt BlindShell

 Vodafone Nápad roku 2014 vyhrál projekt BlindShell

Čtvrtek, 5. červen, 2014

Vítězem sedmého ročníku se stal Petr Svobodník a Daniel Novák s mobilní aplikací pro zrakově postižené BlindShell.

Druhý se umístil Radim Novák s elektronickým tréninkovým terčem Targetron a třetí skončili Michal Vokrouhlecký a Jan Žítek s mobilním telefonem Simphonie, který může mít jakýkoliv tvar. Startupem roku se stal projekt vzdělávání s pomocí virtuální reality VR Union od Karla Hulce a Vítězslava Plachého. Celkově se do letošního ročníku soutěže zapojilo 153 projektů, o 31 více než loni.

 

Za celkově nejlepší podnikatelský záměr Vodafone Nápad roku 2014 nakonec porota vybrala mobilní aplikaci BlindShell od Petra Svobodníka. Je určena pro zrakově postižené uživatele, kterým umožní s pomocí velmi jednoduchých gest ovládat dotykové telefony se systémem Android. Usnadní jim volání, posílání zpráv, hledání kontaktů, používání budíku, psaní nebo nahrávání poznámek, čtení knih, rozpoznávání barev a další funkce. Aplikace má i vlastní vestavěnou klávesnici pro psaní.

 

Na druhém místě se letos umístil bývalý reprezentant ČR ve sportovní střelbě Radim Novák, který přišel s myšlenkou elektronického tréninkového terče pro střelbu ze vzduchové pušky Targetron. Ten kombinuje výhody papírového a elektronického terče a umožňuje automatické vyhodnocování zásahů, archivaci a okamžité sdílení výsledků střelby na internetu i s využitím mobilních zařízení.

 

Třetí místo obsadil projekt jednoduchého mobilního telefonu Simphonie od Michala Vokrouhleckého a Jana Žítka, který může mít jakýkoliv tvar a potisk. Může tak například vypadat jako vizitka pro zákazníka, mít tvar auta po taxikáře a mnoho dalších. Tělo telefonu je vyrobeno z plně recyklovatelného materiálu a přitom je dostatečně pevné, pružné a odolné.

 

I v rámci letošního ročníku byly vedle hlavní kategorie vyhlášeny dvě speciální. Kategorii Ekonom Student podnikatel pro nejlepší studentský podnikatelský záměr vyhrál rovněž Petr Svobodník s aplikací BlindShell. Cenu HTC Startup roku pro nejlepší technologický projekt získali Karel Hulec a Vítězslav Plachý s projektem VR Union, který přináší do školní výuky virtuální realitu. Výuka se tak pro studenty stává prožitkem a pedagogům umožňuje lépe připravit studenty na skutečný život.

 

Hlasujte a zvolte nejlepší podnikatelský projekt dle veřejnosti anketa zde 

Celkový přehled nejlepších projektů letošního ročníku naleznete ZDE.

Videa představující TOP 10 projekty ZDE

Fotky ze slavnostního vyhlášení ZDE

<< Zpět na výpis

E-book 10 kroků k podnikání

Přihlaste se k odběru novinek a získejte e-book

Odběr newsletteru

Fultextové vyhledávání
* Povinné pole
"